Kā sagatavoties grūtnieču fotosesijai?

Grūtnieču fotosesija, saukta arī par punča fotosesiju, ir kaut kas īpašs un savādāks nekā tās pašas sievietes fotosesija, kad viņa nav gaidībās. Sievietes gaidībās staro, ir vēl maigākas un sievišķīgākas, vai vismaz tas ir tas, kā es to redzu. Un, manuprāt, tieši tas ir tas, kas jāparāda grūtnieču fotogrāfijai. Tad arī pašai sievietei, atskatoties uz savām grūtniecības laikā uzņemtajām fotogrāfijām pēc gadiem, atausīs atmiņā šis skaistais dzīves posms. Tāpēc gaidību fotosesijās man patīk vienkārši toņi, vijīgas līnijas, dabīgums. Ja arī tev ir līdzīgas sajūtas, lasi visu rakstu līdz galam, kurā atbildēšu uz tipiskākajiem jautājumiem, kuri rodas grūtniecēm pirms fotosesijas. 

Kad ir labākais laiks grūtnieces fotosesijai?

Grūtnieču bildes top, lai varētu redzēt skaisto, apaļīgo punci. Tāpēc, ja tas ir tavs pirmais bērniņš, tad labākais laiks ir ap 30-34. nedēļu. Ja tas ir otrais vai trešais bērniņš (vai dvīņi), tad puncis parādās ātrāk un tādā gadījumā vislabāk būs uzņemt fotogrāfijas 26-32. nedēļā. Tomēr katra sieviete ir unikāla, esmu redzējusi gan tādas, kurām arī 38. nedēļā ir tikko manāms vēders, gan tādas, kurām jau 20. nedēļā ir pietiekoši apaļš puncis. Tomēr iesaku nevilcināties, vairumā gadījumu pēc 36. nedēļas sievietei būs grūti fotosesijas laikā, ne visas pozas būs komfortablas un nogurums arī pienāks ātrāk. Ja tas nav par tevi, droši piesakies arī pēdējā brīdī. 

Kādu apģērbu vilkt uz punča fotosesiju?

Mēs esam tik dažādas. Ir sievietes, kas vēlas iemūžināt to, kā mainās viņas ķermenis un izvēlas gaumīgas kailbildes vai daļējas kailbildes. Citas izvēlas būt pilnībā apģērbtas vai tikai izrādīt pliko punci. Neatkarīgi no tā, kā vēlies tikt iemūžināta tu, pozu un apģērbu variācijas ir nebeidzamas. Ja tu nezini, ko vēlies, lūk, daži ieteikumi:

– Pieguļošas vienkrāsainas kleitas, īpaši sievišķīgi izskatās ar laiviņveida kakla izgriezumu vai nolaistu pleca daļu. Tās lieliski izceļ vēderu un parāda sievišķīgumu. Mani iecienītākie toņi ir melna/tumši zila un balta/krēmkrāsas/bēša. Ja tev piestāv piesātinātie toņi, tad lieliski izskatīsies arī sarkanā, bordo, fuksiju, smaragda un citi toņi. Par fotosesijas apģērbu studijā un dabā jau rakstīju iepriekšējos rakstos, tas būs aktuāli arī grūtnieču fotosesijai.

– Kleitas ar plīvojošu apakšējo daļu no viegla materiāla (šifons, zīds, tills u.c.), vienkrāsaina, tonī, kas tev piestāv. 

– Gari, vienkrāsaini, plīvojoši svārki un tādas pašas krāsas (vai pieskaņotas krāsas) tops (kas nosedz tikai krūtis). Labs variants, ja nav vēlme pēc kailbildēm, bet gribas iemūžināt skaisto, kailo punci. Ja nav garu svārku, tad tos var aizvietot ar saspraustu auduma gabalu. Gan dažas svārku opcijas, gan audumi pieejami studijā.

– Ja neesi kleitu un svārku cienītāja, labi izskatās arī vienkārši džinsi ar vai bez topa. Tiem nav jātaisās ciet, galvenais, lai vari tos uzvilkt. Grūtniecēm paredzētie džinsi bildēs neizskatīsies tik labi, tāpēc iesaku paņemt parastus džinsus, kurus vari uzvilkt.

– Skaista mežģīnu apakšveļa un mežģīņu rīta svārki. Manuprāt, mežģīnes ir viena no sievišķīgākajām lietām, kas ir radīta no auduma. Mežģīnes bieži vien asociējas ar kaut ko seksuālu, tomēr ar attiecīgo pozu un emocijām, tās var radīt arī sievišķīgu un maigu noskaņu bildē. 

– Auduma gabali. Man ļoti patīk radīt punčbildes ar plīvojošiem auduma gabaliem, tas ļoti saskan ar maigo un skaisto gaidību laiku. Ja tev ir mājās šifons, zīds, mākslīgais zīds vai kāds cits audums, kas labi krīt un plīvo, vari ņemt līdzi uz fotosesiju. Vari arī nopirkt audumu un pēc tam no tā uzšūt kleitu vai svārkus. Ļoti labus variantus var atrast Abakhan veikala atgriezumu sadaļā. Tam būs nepieciešami vismaz 4 metri auduma. Varam izmantot arī kaut ko no tā, kas pieejams manā fotostudijā. 

– Apakšveļa. Noteikti paņem līdzi apakšveļu, kas pieskaņota izvēlētajam apģērbam. Ja vēlies kailbildes vai daļējas kailbildes, bet nejūties komfortabli bez apakšveļas, paņem bezvīļu miesas krāsas apakšveļu, tā būs visnepamanākamā, un nepieciešamības gadījumā to var visvieglāk notušēt pēcapstrādē. 

– Aksesuāri. Lielas, stilīgas rotas vislabāk izskatīsies kailbildēs. Ja tev ir sirdij tuvas šādas rotas, ņem līdzi un radīsim gaumīgas punča kailbildes. 

Papildu iedvesmu apģērba izvēlei vari smelties manā Pinterest kontā.

Kā sagatavot sevi grūtniecības fotosesijai?

Šajā rakstā jau rakstīju, kā sagatavot fotosesijai savus matus, ādu, rokas, seju un mentālo ķermeni. Tas noderēs arī gatavojoties punča fotosesijai. Attiecībā uz nagiem grūtniecēm iesaku franču manikīru/pedikīru, neitrālas krāsas laku vai vienkārši īsi apgrieztus nagus. Šīs opcijas izskatās vismaigāk un sievišķīgāk.

Kas jāņem vērā grūtnieču fotosesijas dienā?

Jau rakstīju, kas jāņem vērā fotosesijas dienā šajā rakstā, tas būs aktuāli arī gaidību fotosesijai. Papildus, noteikti nevelc koriģējošo veļu vai tādu apakšveļu/apģērbu, kas atstāj pēdas, it īpaši, ja paredzēts fotografēties kailai vai ar kailu punci. Pēdas no šāda apģērba paliek ļoti ilgi redzamas.

Atceries, ka galvenais grūtnieču fotosesijā ir baudīt procesu un ļauties sevis lutināšanai. Atrodi savu grūtnieču fotogrāfu, kuram tu uzticies un kura stils tevi uzrunā. Gaidību bildes nav tikai par gala rezultātu, bet arī par procesu, atmosfēru un emocijām, ko tas tev rada, jo visu, ko izbaudi tu, izbauda arī tavs gaidāmais mazulis. Dod man ziņu, lai varam satikties uz tēju, un tu varētu saprast, vai Jana Land varētu būt tavs gaidību fotogrāfs!