Par foto konkursiem un sasniegumiem

Par foto konkursiem un sasniegumiem

Lai arī kā negribētos nevienu likt kastītē un barot stereotipus, jāatzīst, ka šajos platuma grādos cilvēkiem piemīt vairāk ‘Ai, ko tad nu es!’ nekā ‘Skat, kādi man panākumi!’. Es vēl neesmu redzējusi, ka galējības būtu kaut kas labs, tāpēc vēlos nedaudz pakāpties no mana iesīkstējušā ‘Ai, tas jau nekas nav, visi tā var’ un nedaudz paspodrināt sev spalvas. Jāatzīst, ka blogā to izdarīt daudz vieglāk nekā dzīvē, bet ar kaut ko ir jāsāk. Tāpēc, ja tev nepatīk lasīt par citu mazajām uzvarām, tad droši vari izlaist šo rakstu. Jo es šoreiz par saviem mazajiem prieciņiem, nevis noderīgu informāciju par fotosesijām. 😉

ceļojumu fotogrāfija

@Pink Unifox

Brīdī, kad mēs pārstājam mācīties, dzīve sāk iet uz leju. Tas attiecas gan uz profesionālo karjeru, gan personīgo izaugsmi. Es šoreiz par pirmo. Nav tāda brīža, kad esi sasniedzis savas karjeras apogeju, esi guru un viss, punkts, tev vairs nav jāmācās. Ja šķiet, ka šis punkts ir pienācis, laiks mainīt karjeru un mācīties kaut ko jaunu. Fotogrāfija ļoti strauji attīstās, ne tikai pateicoties tehnoloģijām, bet arī cilvēku spējai mācīties. Vēl gadus 10 atpakaļ no fotosesijas pieļaujamā bildes kvalitāte bija krietni švakāka nekā šobrīd. Tagad tai ir jābūt vismaz tādai, kas ir labāka un mākslinieciski pievilcīgāka kā tās, ko mēs varam dabūt no sava telefona. Fotogrāfijā latiņa aug, un tas ir labi, tas priecē.

Tāpēc fotogrāfam, tāpat kā jebkuram citam profesionālim, ir jāmācās visu laiku. Prakse ir svarīga, jā, tomēr no savas pieredzes varu pateikt, ka tieši apmācību rezultātā biju spējīga uzlabot savu fotogrāfiju kvalitāti īsā laika posmā. Formula ir šāda: apmācības, iegūtā materiāla pielietošana praksē un tadām! esi ielecis ātrgaitas vilcienā tā vietā, lai mērotu ceļu kājām. Tāpēc izglītošanās fotogrāfijā man ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa un daru to ar lielāko prieku. Kopumā viena diena nedēļā man aiziet apmācībām. 

Kur es mācos? Esmu bijusi uz vairāku ārvalsts fotogrāfu masterklasēm un esmu arī apjomīgākās (un, manuprāt, labākās) starptautiskās programmas portretu fotogrāfiem dalībnieks (The Portrait Masters). Šajā programmā  portretu fotogrāfiem ir iespējams iegūt akreditāciju. Sākumā man likās, ka tas man nav vajadzīgs. Parasti jebkura akreditācija un konkursi fotogrāfiem ir gana dārgi, lai tajos ņemtu dalību un, tas ne vienmēr par kaut ko liecina. Papildus, konkursos lielākoties fotogrāfijas jāgatavo atsevišķi, tās nav tāda tipa fotogrāfijas, kuras es varētu dot saviem klientiem. Tie lielākoties ir personīgie projekti ar dienām ilgu retušu. Un tas šobrīd nav mans fokuss. Tas bija iemesls, kāpēc The Portrait Masters tika radīta akreditācijas sistēma fotogrāfiem. Akreditācija parāda, ka tavs portretu fotogrāfijas līmenis atbilst starptautiskam standartam. Žūrijā ir 11 fotogrāfi, kuru darbi ir atzīti visā pasaulē. Līdz ar to, tas man dod pārliecību, ka mani darbi ir līmenī, ka nav tā, ka tikai man liekas, ka mani darbi ir labi vai, ka tie ir gana labi Latvijai. Nē, tas man dod pārliecību, ka esmu profesionālis pasaules līmenī.

Akreditācijai ir nepieciešams noteikts punktu skaits un fotogrāfijas var iesniegt 2 reizes gadā. Par katru iesniegto fotogrāfiju ir jāmaksā, kas ir pašsaprotams, jo vērtēšanas komisija velta laiku, lai izvērtētu katru no tām. Es kā jau bailīgais latvietis nolēmu šoreiz iesniegt vienu, lai paskatītos, vai vispār kvalificējos. Uz saviem darbiem ir grūtāk objektīvi raudzīties, jo man tiem ir emocionāla piesaiste, tāpēc ne vienmēr varu izvērtēt, kas ir lielisks un kas nē. Lūk, fotogrāfija, ko nolēmu iesniegt.

ceļojumu fotogrāfija

Kā liecina ūdenszīme uz fotogrāfijas, ļoti priecājos uzzināt, ka tā atbilst pasaules kvalitātes standartam. 🙂 Tā tika iesniegta mūsdienu protreta (‘Contemporary portait’) kategorijā. Tā arī ir mana mazā uzvara, ar ko vēlējos šodien padalīties. Nākamreiz iesniegšu vairāk fotogrāfiju, lai ātrāk tiktu pie savas portretu akreditācijas. Šo fotogrāfiju nekā īpaši negatavoju, tā ir klienta fotogrāfija. Patiesībā tas bija gaismas testa kadrs, kas galu galā iekļuva fotogrāfiju izlasē no fotosesijas. Un par to man ir jo īpašs prieks, jo tas norāda, ka mani klienti saņem pasaules standartam atbilstošas portretu fotogrāfijas.

Esmu nu sevi paslavējusi. Tagad turpināšu mācīties, strādāšu pie savas akreditācijas un gatavošos fotosesijām. Priecāšos, ja komentāros padalīsies, vai akreditācijas esamība fotogrāfam tev būtu svarīga, izvēloties savu fotogrāfu.
Ja vēlies pasaules līmeņa standarta portreta fotogrāfijas, esmu ļoti viegli sasniedzama gan pa telefonu, gan epastos. Tiekamies! 😉
Jana

Jana Land ir portretu fotogrāfs, kas palīdzēs radīt tavus labākos portretus.