Kā sagatavoties jaundzimušo fotosesijai?

Jaundzimušo fotosesijas nu jau ir ieguvušas plašu popularitāti visā pasaulē, un ticu, ka esi redzējusi mīlīgas tikko dzimušu mazuļu bildes dažādās pozās. Man jaundzimušo fotogrāfijā patīk vienkāršas pozas un maz aksesuāru. Ja arī tevi tas uzrunā, priecāšos, ja izvēlēsies mani par sava bērniņa fotogrāfi. Jaundzimušo fotosesijas notiek manā mājas studijā, kurā ir komfortabli, silti un mājīgi. Manā studijā ir pieejami ne tikai apģērbi sievietēm, bet arī aksesuāri jaundzimušo fotosesijām. 

Ja tas ir tavs pirmais bērniņš un savā ģimenes albumā vai mājās pie sienas vēlies burvīgas čučošu mazuļu bildes, rodas jautājumi, kā tad sagatavoties un kā notiek rezervācija, jo precīzu ierašanās laiku jau neviens nezina.

Tāpēc te būs daži padomi, kad rezervēt, kā notiek rezervācija un kā sagatavoties:

1. Vislabāk sākt domāt par zīdaiņa fotosesiju jau otrajā trimestrī. Jo ātrāk rezervēsi vēlamo fotogrāfu, jo labāk. Pēdējais brīdis būtu 6 nedēļas pirms mazuļa dzimšanas. Kad esam vienojušās, ka es būšu tava bērniņa fotogrāfe, savā kalandārā rezervēju dzimšanas datumu. Pēc tam atliek tikai gaidīt ierodamies mazuli. Sazinies ar mani pēc iespējas ātrāk (šajā brīdī pietiek ar īsziņu vai WhatsApp ziņu), kad bērniņš ir ieradies, lai varu pārrezervēt aptuveno datumu uz īsto jaundzimušo fotosesijas datumu. Mazuļa fotogrāfijas tiek radītas pirmajās 10 dienās no dzimšanas (vēlākais 14 dienas), kurās viņš daudz guļ un tāpēc ir iespējams noguldīt viņu pozās, kas ir līdzīgas tām, kurās viņš atradās mammas puncī. Vēlāk mazajam parasti sākas cīņa ar vēderu un fotosesijā būs grūti.

2. Tomēr nesatraucies, ja mazais fotosesijas laikā neguļ, arī tā var gadīties. Pabarots un siltumā, zīdainis parasti iemieg, taču mēs visi esam tik dažādi un ir mazuļi, kas, lai arī apmierināti, tomēr neguļ, bet ziņkārīgi vēro notiekošo. Arī nomoda bildes ir tikpat mīļas. Bet ne mazāk man patīk arī mirkļa bildes, kad mazo mierina mamma vai tētis. Arī tādi mirkļi noteikti būs, jo mazuļi raud un tas ir normāli. 

3. Vienmēr iedrošinu arī ģimenes bildēm ar tikko dzimušo mazuli, tās būs nenovērtējamas atmiņas vēlāk gan tev, gan bērnam. Es saprotu, ka tikko pēc dzemdībām vari nejusties labi un vari negribēt atrasties kameras priekšā. Tomēr apsolu, ka tas ir tā vērts, un es noķeršu rakursus, kurās ar mazuli izskatīsieties skaisti. Šim nolūkam varam izmantot kādu no studijā pieejamajiem tērpiem, bet vari paņemt līdzi arī savu apģērbu, kurā jūties ērti. Jaundzimušo fotosesijās labi izskatās gaišie toņi (balts, bēšs, maigi rozā, gaiši zils utt.), kas izceļ maigumu, tomēr ģimenes kopbildei var sakombinēt arī citus toņus (to darīsim kopā pirms bērniņa dzimšanas). Par apģērbu un krāsu salikumiem vari palasīt iepriekšējos bloga rakstus. 

4. Ierodoties manā studijā, mazuli pabarosi, lai tas jūtas apmierināts. Dažiem vecākiem izdodas pirms fotosesijas jaundzimušo bērniņu paturēt nomodā. Kombinācijā ar ēdienu tieši pirms fotosesijas tas parasti nodrošina guļošu mazuli zīdaiņa fotosesijas laikā. Palīdz arī mazuļa vannošana pirms fotosesijas, ja tas ir iespējams. 

5. Jaundzimušo fotosesija notiek aptuveni 2-4 stundas, atkarībā no tā, cik mierīgs ir mazulis un cik daudz cilvēku ir jāiekļauj ģimenes fotosesijā ar jaundzimušo. Šajā laikā noteikti būs vairākkārtīga bērniņa barošana, mierināšana un ieaijāšana.

6. Manā studijā ir pieejami aksesuāri zīdaiņu fotosesijām. Es vienmēr izvēlos minimālus aksesuārus, jo fotosesija ir par mazuli un ne tik ļoti par aksesuāriem. Pirms fotosesijas konsultācijā pārrunāsim vēlamos toņus un gadījumā, ja manā arsenālā nav vajadzīgo krāsu, iegādāšos jaunus aksesuārus fotosesijas vajadzībām. Līdz ar to, par aksesuāriem mazulim vari nesatraukties. Tomēr, ja tev ir kāds nozīmīgs aksesuārs (piemēram, vecvecmāmiņas adītā sedziņa, tava bērnības jaciņa, īpašs zaķītis utt.), tad droši ņem to līdzi un mēs noteikti iekļausim to mazuļa bildēs. 

Kā papildu opciju jaundzimušo fotosesijām piedāvāju īsu fotosesiju 48h laikā pēc mazuļa dzimšanas (slimnīcā vai tavās mājās), kurā iegūsi dzīvesstila fotogrāfijas. 

Dod man ziņu, lai varu iemūžināt tik ātri gaistošās atmiņas par pasaulē tikko ieradušos dvēselīti un radīt fotogrāfijas, kas būs mūžam jūsu ģimenes vērtība!

Jana Land ir ģimenes fotogrāfs, kas piedāvā arī grūtnieču fotosesijas un jaundzimušo fotosesijas ērtā un mājīgā studijā.