Skaistas vietas fotosesijai Rīgā un tās apkārtnē

Mūsu pirms-fotosesijas konsultācijā apspriedīsim vairākus aspektus, un fotosesijas vietas izvēle būs viens no tiem. Pirmām kārtām tev jāizlemj vai dod priekšroku fotosesijai telpās vai ārpus tām. Man personīgi patīk abi varianti, katram veidam ir vieta būt neatkarīgi vai tā ir individuālā fotosesija, pāra fotosesija, ģimenes fotosesija vai varbūt bērnu fotosesija. Tomēr šoreiz nedaudz tieši par fotosesijām brīvā dabā Rīgā un tās tuvākajā apkārtnē. Kur tad fotografēties Rīgā?

Pirmām kārtām gribu pateikt to, ka skaistu fotogrāfiju vai specifiski skaistu portretu ir iespējams uzņemt praktiski jebkurā vietā, tam nav obligāti jāmeklē gleznaina ainava vai jāguglē ‘skaista vieta fotosesijai’. Patiešām. Ir jāņem vērā, ka manā objektīvā vieta izskatīsies nedaudz savādāk nekā to redz cilvēka acs. To zinot, es katrā vietā meklēju dažas detaļas vai radu tās, lai kadrā tas izskatītos fantastiski skaisti. 

Tomēr, ja tev nav ne jausmas, kur vēlies savu individuālo vai ģimenes fotosesiju, te būs neliels uzskaitījums ar skaistām vietām fotosesijai Rīgā, tīri iedvesmai. 

1. Vecrīga, klusais centrs un citas Rīgas ielas. Vecrīga un vispār visas Rīgas ielas ir ārkārtīgi pateicīgas portertu uzņemšanai. Ir iespējams uzņemt portretus gan tā, ka tu īsti neatpazīsi, kas tā ir par vietu, gan tā, ka kadrā tiek ietverta arhitektūra. Manuprāt, abi varianti ir skaisti, bet tas noteikti ir jāapriež pirms tam, kas tev vislabāk iet pie sirds. Mīnuss šai vietai ir tāds, ka Rīgas ielās parasti ir daudz cilvēku, un dažiem tas var radīt neērtu sajūtu fotosesijas laikā. Tomēr, ja esi gatava celties agri uz fotosesiju, šo mīnusu var pilnīgi mierīgi apiet un fotografēt saullēktā, tad cilvēku praktiski nebūs. Vēl fotosesijai var izvēlēties mazāk apmeklētas ielas klusajā centrā un izvairīties no Vecrīgas. Pluss ir tāds, ka fotosesiju Rīgas ielās var pilnīgi droši fotografēt arī dienas vidū, kad saule nav vispateicīgākā fotografēšanai. Fotogrāfam būs jāpameklē vietiņas, kur ir vislabākā gaisma, tomēr tas noteikti ir iespējams. 

2. Rīgas parki. Man patīk Vērmanes dārzs, Uzvaras parks, Arkādijas parks vai citi Rīgas parki, der pat Biķernieku piemājas mežs. Parkos meklēju krūmus, kokus, skaistas alejas un galvenais labu gaismu, kas arī būs noteicošais, kad fotografēties. Visfeināk parkos ir ziedēšanas laikā, tomēr arī tad, kad viss ir noziedējis, ir iespējams iegūt  skaistus kadrus. Izvēloties parku, fotosesijas laikam jau ir lielāka nozīme. Vakara saule būs noteikti pateicīgāka un būs iespējams atrast skaistas saulē mirdzošas lapas. Arī Rīgas parkos jārēķinās, ka būs pietiekoši daudz cilvēku, kas vēros tavu fotosesiju. Cita starpā, izvēloties Ziedoņdārzu kā fotosesijas vietu, to var apvienot arī ar studijas bildēm, jo mana studija atrodas tieši pie Ziedoņdārza, arī cilvēku nedaudz mazāk kā, piemēram, Vērmanes dārzā. Papildus, gandrīz jebkuru parku var apvienot arī ar fotografēšanu Rīgas ielās. 

3. Krastmala. Ja ir vēlme ietvert nedaudz no Rīgas ainavas fotogrāfijā, krastmala vai neliela zaļā zona pie Saules akmens būs ļoti labas vietas. Arī šeit vislabāk gimenes vai individuālo fotosesiju fotografēt saullēktā (ja ir vēlme, lai apkārt ir mazāk cilvēku) vai vakara saulē. 

4. Jūrmala. Te es nedomāju tieši Majorus vai Buldurus. Der jebkura pludmale, kuru Latvijā ir ļoti daudz. Man iecienītā ir Garupe tādēļ vien, ka tur ir krietni mazāk cilvēku kā Garciemā vai Vecāķos un noteikti daudz mazāk kā Jūrmalā. Viens no Garupes plusiem ir tāds, ka blakus ir fantastisks mežs ar pauguriem, nokritušiem kokiem un skaistām sūnām. Tāpēc ir iespējams iegūt bildes gan mežā, gan pie jūras. Fotosesija būtu jāsāk pievakarē mežā un tuvāk saulrietam jādodas uz pašu pludmali, kur rietošā saule ļaus uzņemt bildes fantastiskā gaismā. 

5. Mežs. To jau pieminēju iepriekšējā punktā, tomēr ja saulrietam nav laika vai nav vēlme pēc bildēm pludmalē, var palikt tikai pie meža. Vislabākais laiks individuālajai vai ģimenes fotosesijai mežā būs pēcpusdiena, kad saule nav tieši virs galvas, tomēr nav arī gluži saulriets. Saulrietā lielā daļā mežu jau būs diezgan tumšs. Šo es uzskatu arī par gana romantisku vietu, tāpēc noteikti noderēs arī pāra fotosesijām. 

6. Botāniskais dārzs – Rīga vai Salaspils. Šī nav mana pati iecienītākā vieta dēļ darba laika, jo šeit vislabāk fotografēt ir tieši saullēktā vai vakara saulē. Klienti bieži vien šīs vietas piemin, jo tās ir skaistas pastaigu vietas, tāpēc nolēmu tās pieminēt arī šeit. Jā, tajās vienmēr kaut kas zied, jā, tur būs jauka ģimenes pastaiga, tomēr tajās tiek fotografēts tik bieži, ka, manuprāt, labāk izvēlēties citas vietas, kurās varēs radīt vismaz tikpat skaistas fotogrāfijas. 

Patiesībā ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā ir ārkārtīgi daudz skaistu vietu. Fotografēju ne tikai Rīgā, bet arī ārpus tās. Viena no manām iemīļotajām vietām ir Cēsis, kas ir mana dzimtā pilsēta. Tāpēc, ja vēlies fotosesiju Cēsīs, arī tas ir iespējams!

Jana Land fotografē individuālos portretus un ģimenes fotosesijas Rīgā un ārpus tās. Ja vēlies ieraudzīt savu skaistumu, dod ziņu un satiksimies!