5 padomi, lai justos brīvi fotosesijas laikā

Rīgas fotogrāfe ar kameru
Jana Land portretu fotogrāfe

Fotosesijas diena ir satraucoša, es zinu. Un, ja tā ir tava pirmā fotosesija, satraukums noteikti nevilšus pielavīsies, jo mēs vienmēr satraucamies, ja kaut kas notiek pirmo reizi. Tas ir normāli un saprotami. Lai arī kamera diendienā ir ar mani, arī man bija satraukums atrodoties kameras priekšā pirmo reizi. Pēkšņi nezināju, kā pozēt, kur likt rokas, kā smaidīt, lai gan es to visu zinu un protu, jo pati stāstu, rādu to saviem klientiem un uzņemu ne mazums pašportretus (kas nav selfiji). Tāpēc es zinu, kā tu jūties. Lai fotosesijas dienā justos brīvāk, lūk, 5 padomi, kā palīdzēt atbrīvoties un izbaudīt procesu!

  1. Iepazīsties ar savu fotogrāfu pirms fotosesijas. Mums taču vienmēr ir vieglāk komunicēt, ja cilvēku jau pazīstam, nevis satiekam pirmo reizi. Un, lai arī praktiski visi mūsdienās ir sociālajos tīklos, dzīvē tomēr viss ir savādāk. Ja tikšanās nekādi nav iespējama, iesaku vismaz aprunāties pa telefonu, noskaidrot interesējošos jautājumus, uzzināt kā notiek fotosesija, izstāstīt, kāds ir tavs priekšstats un, kādas bildes tevi visvairāk uzrunā. Iepriekš jau rakstīju par pirms fotosesijas konsultāciju un ko mēs tajā pārrunāsim.
  2. Tavs mīļākais apģērbs. Par to, kā izvēlēties apģērbu jau rakstīju vairākos rakstos iepriekš. Individuālajā fotosesijā parasti tiek nomainīti 3-4 apģērbu komplekti. Vismaz vienu paņem tādu, kurā tu ne tikai jūties satriecoši labi un skaisti, bet tas ir arī ērts. To tad arī vilksi kā pašu pirmo, lai tu justos mierīgāk un vieglāk atbrīvotos. 
  3. Atliec svarīgus plānus uz citām dienām. Ja fotosesijas dienā ieplānosi kaut ko svarīgu, nevilšus tavas domas kavēsies pie tā, kas vēl būs jāizdara. Būs grūti atbrīvoties un justies ērti un tavu saspringumu itin viegli varēs redzēt bildēs. Savukārt, ja ieplānosi svarīgas lietas pirms fotosesijas, var gadīties, ka lietas ievilksies, tu kavēsi un tavā ķermenī ieplūdīs nevajadzīgs stress. Ieplāno daudz laika laiskai fotosesijai un atstāj ikdienas stresu kur citur. Fotosesija ir par tevi, par dzīves svinēšanu un baudīšanu!

4. Izstāsti par satraukumu fotogrāfam. Pasaki savam fotogrāfam, ka satraucies. Tad kopā varēsim pārrunāt un atrast, kas tieši rada satraukumu. Varbūt tie ir neatbildēti jautājumi par fotosesijas gaitu, varbūt satraucies, ka tev nepatīk kā bildē izskatās kāda tava ķermeņa daļa vai vaibsti. Uzvārīsim nomierinošu tēju un kopā nesteidzīgi  noteikti atradīsim satraukuma sakni, tad arī būs vieglāk tevi atbrīvot no satraukuma važām. 

5. Viegls dzēriens pirms fotosesijas vai tās laikā. Ja atbrīvoties tomēr nekādi nesanāk, šampanieša, vīna vai viegla kokteiļa glāze noteikti palīdzēs. Jana Land fotostudijā vienmēr ir vīns un vajadzības gadījumā nekavēsimies to izmantot. Vienīgi jāatceras, ka jāpieturas pie vienas standarta glāzes. Ja iedzersi vairāk, tas būs skaidri redzams bildēs. Neaģitēju lietot alkoholu, bet ja savādāk nevar, tad neliela deva neko sliktu nenodarīs. 

Tev ir citi ieteikumi no personīgās pieredzes, kā atbrīvoties fotosesijas laikā ? Droši raksti komentāros! 🙂

Jana Land ir portretu fotogrāfs, kas palīdzēs tev atbrīvoties fotosesijas laikā un parādīs, cik lieliski tu izskaties!