Korporatīvā fotosesija – ko vilkt un no kā izvairīties?

Korporatīvā fotosesija norezervēta, laiks un vieta zināma, tagad atliek tikai viens jautājums –

Ko vilkt mugurā? Vai iespējams vēl svarīgāks būtu jautājums – ko vilkt nevajadzētu? 

Viens no labas korporatīvās (patiesībā jebkuras) fotogrāfijas priekšnosacījumiem ir plānošana, tai skaitā attiecībā uz apģērbu.

Mani ieteikumi korporatīvās fotosesijas apģērba izvēlei ir šādi:

  • Svarīgākais korporatīvās bildes uzdevums ir parādīt cilvēku. Tāpēc svarīgi, lai pirmais, kas piesaista skatītāja uzmanību, ir tava seja nevis apģērbs. Izvēlies vienkāršu apģērbu un krāsas, kas tev piestāv. Vislabāk izskatīsies vienkrāsaini apģērbi. Apģērbam noteikti nav jābūt vienā krāsā, tomēr izvēlies ne vairāk kā 2 toņus, kas labi sader. Ja tomēr vēlies uzvilkt kaut ko rakstainu/puķainu, izvēlies tādu, kuram raksts ir ne pārāk uzkrītošs. Vīriešiem parasti jau ir iecienīts viens vai divi uzvalki. Kreklu ieteicams izvēlēties vienkrāsainu (ne strīpainu vai rūtotu), kas pieskaņots uzvalka krāsai. Dažādībai var paņemt 2-3 krāsas kaklasaites/tauriņus/lakatiņus, atkarībā no tā, kas tiek valkāts. 
  •  Sievietēm vislabāk izskatās klasiskie apaļie kakla izgriezumi. Ja pa virsu tiek vilkta žakete, labi izskatīsies arī laiviņveida kakla izgriezums. Apģērbs ar augsto kaklu korporatīvajos portretos neizskatās labi, tāpēc no tā vēlams izvairīties (lai arī individuālajās fotosesijās bītlenes var izskatīties ļoti labi, tomēr to ietekmē arī poza un gaisma, kas korporatīvajā fotosesijā ir ierobežotāka). 
  • Iesaku paņemt līdzi vismaz 2 apģērbu komplektus, ne vienmēr tas, kas vislabāk izskatās dzīvē, vislabāk izskatīsies arī bildēs. 
  • Sievietēm, kurām ir lielas krūtis, neiesaku korporatīvās fotogrāfijas fotosesijā vilkt žaketi, it īpaši tādu, kurai plecu daļa polsterēta, bildē tas ķermeņa augšdaļu padara vizuāli lielāku. Līdzīgs efekts dažkārt tiek panākts sievietēm ar platiem pleciem, tomēr šeit var būt arī izņēmumi, viss atkarīgs no izvēlētā žaketes modeļa un ķermeņa īpatnībām. Tāpēc šādos gadījumos kā vienu no apģērba komplektiem iesaku izvēlēties blūzi garām/pusgarām piedurknēm vai klasiska piegriezuma kleitu garām/pusgarām piedurknēm.
  • Iesaku izvēlēties atbilstoša izmēra apģērbu, kas labi pieguļ, neatkarīgi no izmēra. Brīva izmēra apģērbi fotogrāfijās vizuāli padara cilvēku lielāku. 
  • Ja paredzēti arī grupu portreti, apģērba krāsas iepriekš jāsaskaņo visiem grupas portreta dalībniekiem. Te vislabāk būtu izvēlēties ne vairāk kā 2 krāsas, neskaitot balto, melno un pelēko. Izņēmums varētu būt, ja grupas portretu plānojat publicēt tikai melnbaltu. 

Ja neesi pārliecināta/s, vai izvēlētais apģērbs labi izskatīsies, droši taujā savam fotogrāfam.

No kāda apģērba vēlams izvairīties korporatīvajos portretos?

  • Noteikti izvairies no uzrakstiem, arī no uzkrītošām apdrukām, kas novērš uzmanību no cilvēka.
  • Izvairies no ikdienas apģērba – džinsi, t-krekli, bezpiedurkņu topi utt., izņemot, ja tas piedien jūsu uzņēmuma korporatīvajam stilam. 
  • Izvairies no plandoša un brīva apģērba, fotogrāfijās tas optiski palielina cilvēku.

Ieplāno, ko vilksi jau laicīgi, un pirms tam uzmēri izvēlētos tērpus, lai fotosesijas dienā nav nepatīkams pārsteigums, ka apģērbs īsti neder vai vairs nepatīk, kā tas izskatās mugurā. Ja apģērbs ir burzīgs, velti laiku tam, lai to rūpīgi izgludinātu. 

Jana Land ir korporatīvo portretu fotogrāfs, kas tev palīdzēs sagatavoties fotosesijai un izvēlēties atbilstošāko apģērbu.