Cik laika man jāieplāno fotosesijai?

Pirms fotosesijas katram cilvēkam ir savs priekšstats, kā tas notiek, katrs par kaut ko satraucas, katram ir virkne jautājumu. Lai kliedētu bažas, ik pa laikam publicēšu atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem. Viens no top jautājumiem, ko dzirdu no klientiem pirms fotosesijas rezervācijas – cik laika man ir jāieplāno fotosesijai? Tad nu šoreiz par to, cik laika aizņem fotosesija.

Fotosesijas pie manis mērķis ir izbaudīt procesu nesteidzīgā gaisotnē, ļauties emocijām un tiešām izbaudīt dienu, tāpēc fotosesijas neierobežoju stundu skaitā. Līdz ar to viennozīmīgas atbildes par stundu skaitu man nav, ļoti daudz ir atkarīgs no cilvēka, no fotosesijas veida un cilvēku skaita. Zemāk lasi par aptuveno fotosesijas laiku atkarībā no veida. 

Individuālā vai pāra fotosesija

Visās fotosesijās ietilpst matu sakārtojums un make-up dāmai. Tas prasa aptuveni 1-1.5h, kura laikā nesteidzīgi čalojam. Ja fotosesija notiek studijā, tad atkarībā no līdzpaņemto tērpu skaita, tas var ilgt no 1h-3h, parasti ilgāk izturēt ir grūti. Bet pa vidu mēs noteikti dzeram daudz ūdens, varam paņemt pauzes un panašķoties ar uzkodām. Ja fotosesija notiek ārā, tad papildus jārēķina laiks, lai nokļūtu uz vēlamo vietu. 

Fotosesija ar bērniem

Ja fotosesijā piedalās zīdainis, tad bez make-up un matu sakārtojuma fotosesijai jārēķina vismaz 3 stundas, jo pa vidu noteikti vajadzēs mazo barot un ieaijāt. Vismaz 2-3 stundas ir jārēķina arī tad, ja fotosesijā piedalās lielāki bērni. Bērni ir ļoti dažādi – kāds ļoti ātri pierod svešiem cilvēkiem, kādam nepieciešams ilgāks laiks. Fotosesijas sākumā noteikti vajadzīgs laiks, lai bērns pierastu, tad fotosesija būs relaksētāka gan bērnam, gan vecākiem.  

Paaudžu fotosesija

Atkarībā no cilvēku skaita, kas piedalās fotosesijā, fotosesija var ilgt pusdienu, visu dienu vai pat var būt sadalīta vairākās dienās. Šādā gadījumā fotosesija jau ir kā neliels (vai pat liels) ģimenes pasākums.

Korporatīvā vai personīgā zīmola fotosesija

Vīriešiem korporatīvā fotosesija var ilgt no 20-30 minūtēm, sievietēm jārēķinās ar papildu laiku make-up un matu sakārtojumam. Personīgā zīmola fotosesija prasīs vairāk laika un būs atkarīga no fotogrāfiju mērķa un veida, kas tiek saskaņots iepriekš. 

Radās papildu jautājums par šo tēmu? Raksti komentāru zemāk un es atbildēšu!

 

Es esmu portretu un ģimenes fotogrāfs Rīgā, un mans uzdevums ir radīt tev patīkamas emocijas fotosesijas laikā, kā arī radīt skaistākos portretus, kādi tev un tavai ģimenei ir bijuši! Dod man ziņu, ja tas ir tieši tas, ko vēlies.