Apģērba izvēle fotosesijai brīvā dabā vai pilsētas ielās

Iepriekšējā rakstā stāstīju, kas jāņem vērā izvēloties apģērbu fotosesijai studijā. Par apģērba izvēli fotosesijai brīvā dabā vai pilsētā ir jāpiedomā nedaudz vairāk nekā fotosesijai studijā. Ārpus telpām mūs ietekmē apkārtējā vide un krāsas, kas tai brīdī ir apkārt. Dabā man patīk harmoniskas bildes, kurās vide papildina cilvēkus. Tāpēc ir ļoti svarīgi piemeklēt atbilstošu apģērbu.  Zemāk aprakstīto uztver kā idejas, jo variantu ir ļoti daudz. Turklāt, jāņem vērā arī tas, kādas krāsas un to intensitāte piestāv tieši tev.

Apģērba krāsu palete

Tā kā Latvijā ir izteikti gadalaiki un krāsas tajos mainās, apģērba izvēli var iedalīt atkarībā no gadalaika.

Pavasaris. Pavasarī mūsu platuma grādos daba pārsvarā vēl ir pelēka, it īpaši pēdējos gados, kad pavasaris kavējas. Šajā laikā labi piestāvēs piesātināti tumši brūnie toņi, neitrālie, arī melns, un haki. Ja ir vēlme, pelēko var atsvaidzināt ar kādu nelielu citas krāsas elementu (vienu), piemēram, vīna krāsas cepuri dāmai vai šalli kungam. 

Lūk, viens krāsu paletes piemērs, kas labi izskatīsies pavasara fotosesijās uz Latvijas pelēko koku fona. Sarkanās krāsas vietā var būt arī cita krāsa, kas izceļas, jo pārējās šajā paletē ir samērā neitrālas. Šī pati toņu palete labi izskatīsies arī pilsētas ielās, ja ēkas, kurā notiek fotosesija ir brūnos un tumšos toņos (piemēram, Vecrīgā). 

Vasara.Vasara Latvijā ir ļoti dažāda – gan zaļa, gan plaukstoša dažādu ziedu krāsās. Ja tā ir vairāk zaļa apkārtne (piemēram, pilsētas parki un mežs), labi izskatīsies balti, bēši, gaišas krāsas, kā arī zaļas un haki krāsas apģērbi (pirmais piemērs zemāk). Ja tā ir fotosesija ābeļziedos, plūmju kokos un tamlīdzīgi, labi izskatīsies arī maigi rozā krāsa. Populāra vasaras fotosesiju vieta ir jūrmala. Tai labi izskatīsies zilie, rozā un violetie toņi, kas sasaucas ar saulrieta krāsām pie jūras (otrais piemērs zemāk).

Rudens. Rudens Latvijā ienāk ar krāsainām lapām un bieži vien ar saulainām dienām. Šādās reizēs labi izskatās visi brūnie, oranžie, sarkanie un dzeltenie toņi apģērbā, tai skaitā spilgtas krāsas. Labi izskatās arī lietussargi un gumijas zābaki, tāpēc nevajag satraukties, ja pēkšņi līst. Caurspīdīgs lietussargs un pieskaņoti gumijas zābaki lieliski saderēs kopā.  

Piemērs rudens paletei ģimenes fotosesijā.

Ziema. Šeit es domāju īstu ziemu ar sniegu. Ja ziema ir pelēka un bez sniega, tad vairāk derēs apraksts par pavasari. Šeit noteikti aizmirstam par spilgtām un krāsainām dūnu jakām un it īpaši bērnu kombinzoniem (bieži ar zvaigznītēm, pīlītēm un citiem elementiem). Ja tie ir neitrālos toņos bez zīmējumiem, tad tas var izskatīties iederīgi. Tomēr neatkarīgi no dzimuma un vecuma vislabāk ziemai piestāvēs mēteļi un kažoki. Derēs, piemēram, brūni, tumši zili, bēši, maigi rozā. Ja fotosesija notiek skujkoku tuvumā, tad derēs arī meža zaļais tonis. Ja nav mēteļu, tad var izlīdzēties ar siltiem adītiem džemperiem, šallēm un cepurēm (lai būtu silti, paņemsim termosu ar karstu tēju vai kakao). Piemēram, mazam bērnam adītu jaku (māsas/brāļa/mammas) var uzvilkt pa virsu kombinzonam, ja tas nav vajadzīgajā krāsu gammā. Sniegbaltas fotosesijas laikā vajadzētu izvairīties no melnās krāsas, ar to harmonija būs zudusi. Tomēr, ja ziema nav padevusies un ir pelēcīga un sniegs ir tikai vietām, melnā krāsa itin labi iederēsies šādā fotogrāfijā. Lūk, piemērs, kāda toņu palete piestāvēs skaistai sniegbaltai ziemas fotosesijai.

Auduma tekstūra. Ļoti labi bildēs izskatās adījumi, vilnas auduma apģērbs, kažokveidīgi apģērbi, ja ārā ir vēss vai viegli, plīvojoši audumi, ja ir siltāks (zīds, šifons, tills, arī lins).

Apavi. Dabā ļoti labi izskatās basas kājas, tad nav arī jāsatraucas, ko vilkt kājās. Ja tomēr apavi ir nepieciešami, iesaku vilkt neitrālas krāsas apavus, kuri neizceļas un sader ar izvēlēto apģērbu. Ieteiktu atturēties no augstpapēžu kurpju/zābaku vilkšanas uz fotosesiju mežā vai pie jūras, tas izskatās neiederīgi. Augstpapēžu kurpes/zābaki labi iederēsies fotosesijās pilsētu ielās. 

Uzdrukas uz apģērba. Izvairies no ļoti raibiem un strīpainiem apģērbiem, jo tie novērš uzmanību no galvenā objekta fotogrāfijās – tevis. Nav ieteicami arī apģērbi ar uzrakstiem, tie padara fotogrāfiju vienkāršāku. Smalks raksts, kas īpaši nekontrastē ar fonu, ir pieņemams un nenovērsīs uzmanību no galvenā objekta. Izņēmums varētu būt rudens fotosesija, kad pie košajām rudens lapām labi piestāv krāsainie lakati.

Apģērbu dažādība. Studijā ir daudz vienkāršāk pārvilkt apģērbus nekā brīvā dabā. Ja nekautrējies pārģērbties svešinieku klātbūtnē (piemēram, parkā tā var gadīties), droši izvēlies 4-5 tērpus (izlasi arī iepriekšējo rakstu fotosesija studijā). Tomēr ja zini, ka nejutīsies ērti, vai, ja tā ir ģimenes fotosesija un zini, ka otra puse noteikti nepiekritīs pārvilt ko citu, tad papildus lieti noderēs tādi apģērba gabali kā jakas, žaketes, džemperi. Vienmēr var ietīties arī neitrālas vai pieskaņotas krāsas pledā, lakatā vai šallē. 


Pirms sesijas konsultācijas laikā izrunāsim visu par apģērbu detalizētāk, kā arī palīdzēšu ar krāsu izvēli un salikumiem, lai tev nebūtu satraukuma par gaidāmo fotosesiju, bet būtu patīkamā gaidu sajūta.