13 iemesli, kāpēc tev nepieciešams profesionāls portrets

Bieži vien dzirdu jautājumu – kāpēc man vispār nepieciešams portrets vai kam man vajadzīgi tik daudz savi portreti? Un šos jautājumus parasti uzdod sievietes, kurām ir ģimene un bērni. Par ģimenes kopbildēm jautājumi nerodas, bet es, viena? Kamdēļ? Tāpēc nolēmu uzrakstīt savus 13 iemeslus, kāpēc tev tas nepieciešams, bet vari izdomāt klāt savus vēl 13 vai varbūt pat vairāk.

  1. Nav svarīgi kādu ciparu rāda pase vai svari, tu esi skaista tieši šodien, tieši tāda, kāda esi, un tavi burvīgie portreti tev palīdzēs to ieraudzīt! 

  2. Jo fotosesija ir kā SPA dvēselei! Kurai no mums gan nepatīk izbaudīt SPA, kur, murrājot no labsajūtas, mēs ļaujamiem eksotiskām un nesaprotama apraksta ķermeņa procedūrām? Arī tavai dvēselei ir nepieciešams SPA! Tava dvēsele labsajūtā dziedās ne tikai fotosesijas laikā, bet arī katru reizi apskatot savas fotogrāfijas, jo tas ļauj izdzīvot šo skaisto notikumu atkal un atkal.

  3. Mēs, sievietes, tērējam ārkārtīgi daudz naudas kosmētikai, kosmetologiem, drēbēm, rotām un citām skaistuma lietām. Un tas viss kopā ar tevi ir pelnījis tikt iemūžināts! Pamēģini iemūžināt sevi portretos reizi gadā un tu ieraudzīsi to, cik interesants foto stāsts veidojas, kā mainās tava āriene un tava personība. 

  4. Jā, katram no mums ir selfiji (atzīstos, arī man un ne viens vien)! Bet galu galā selfiji nebūs tas, kā tu un tavi tuvie gribēs tevi atcerēties pēc gadiem.

  5. Pēc gadiem tu neatcerēsies, kāds tev kādreiz ir bijis telefons vai kāda kleita. Tas, kas mūsu atmiņā iespiežas visdziļāk ir dzīves pieredzes. Atļauj sev piedzīvot patiešām neaizmirstamu fotosesijas dienu, kura ir veidota tikai tev, kurā vērtība ir nevis laiks, bet cilvēks. Nauda nāk un iet, bet pieredze paliek. Un skaistās fotogrāfijas ļaus tev gremdēties skaistajās atmiņās par piedzīvoto.

  6. Diemžēl katram gadās zaudēt kādu sev tuvu un mīļu cilvēku, tāda ir šī dzīve. Ja tas ir noticis ar tevi, visticamāk tu nožēlo, ka tev nav skaistu šo cilvēku portretu un fotogrāfiju kopā ar tevi. Vai varbūt tieši otrādi – tev ir ārkārtīgi skaisti šo cilvēku portreti un tu to novērtē ar katru dienu arvien vairāk!

       6. Mūsu paštēls veidojas no tā, ko redzam spogulī, bet spogulī redzam tikai vienu rakursu – frontālo. Pārējie rakursi mums ikdienā paliek neatklāti. Brīdī, kad pēkšņi ieraugām citus rakursus, ko kāds ir iemūžinājis pasākumā, mums ir šoks. Tas ir absolūti neierasti, un tāpēc mēs sevī pamanām daudz vairāk nepilnību un mums ir daudz grūtāk sevi pieņemt. Skaisti portreti palīdzēs sevi iepazīt un sev iepatikties arī no citiem rakursiem nekā pašas sevi pazīstam.

       7. Jo laiks paskrien tik ātri un, kā saka mana mamma, jaunākas jau nepaliekam. Tāpēc tieši šodien ir vislabākā diena, lai iemūžinatu tavu skaistumu un sievišķību!

       8. Padomā, vai tev gribētos, lai tev būtu skaisti savu mīļo portreti. Šoreiz droši derēšu uz to, ka atbilde ir pozitīva! Līdzīgi arī tavi mīļie domā par taviem portretiem, jo viņi tevi mīl ne mazāk kā tu viņus.

       9. Jo tu vienkārši to esi pelnījusi! Jā, un ne tikai vienu portretu, bet veselu galeriju ar fotogrāfijām, kas atklāj tavas dažādās sejas izteiksmes un tavu daudzšķautņaino personību. It īpaši ņemot vērā, cik daudz tu esi darījusi un turpini darīt savas ģimenes labā. 

       10. Patiesi mīlēt citus mēs spējam tikai tad, kad iemīlam pašas sevi – no mazā kāju pirkstiņa līdz pat matu galiņiem. Ieskaitot visas grumbiņas, krociņas, rētiņas un ko tik vēl ne. Un skaists portrets palīdzēs tev spert soli šīs sevis mīlestības virzienā. Un, starp citu, bērni nemācās no tā, ko mēs viņiem sakām, bet no tā, ko mēs darām. Ja mīlēsi sevi, tas arī viņiem palīdzēs iegūt šo prasmi jau bērnībā un necīnīties ar sevis nemīlestību vēlāk.

      11. Lai arī cik ļoti grūti tev būtu tam noticēt, bet tavi tuvie un mīļie (laulātais, bērni, vecāki, vecvecāki, citi radi un arī tuvi draugi) vēlas tevi redzēt iemūžinātu skaistos portretos. Jā, tevi vienu, nevis vienmēr tikai kopā ar viņiem!

      12. Tu ieraudzīsi to, kā tevi patiesībā redz citi. Ikdienā mēs esam tik kritiskas pret sevi, it īpaši, kad skatāmies spogulī. Veltām sev ārkārtīgi daudz neglaimojošu piezīmju (ja kaut ko tādu regulāri teiktu otram cilvēkam, visticamāk draudzība ātri vien beigtos). Bet tici man, citi tevi redz daudz skaistāku nekā tu domā, un tavi portreti to pierādīs!

      13. Tas ir vērtīgākais mantojums, ko tu vari atstāt saviem bērniem. Tā vērtība nekad nemazināsies un ar gadiem tikai pieaugs!

Un kādi ir tavi 13 iemesli, lai atnāktu uz individuālo portretu fotosesiju?