Mīnus 5 gadi ar gaismas palīdzību?

Dažkārt ieejot kādās restorāna labierīcībās un paskatoties spogulī, gribas iesaukties – mm, šodien izskatos tīri neko! Bet dažkārt sajūtas ir pavisam citas. Nespēju noticēt, ka tā esmu es. Tiešām arī dzīvē izskatos tik slikti?
Protams, var gadīties, ka esi neizgulējusies un dzīves nomocīta, tomēr visticamāk visam par vainu ir labierīcību apgaismojums. Gan tas, kādā leņķī tas krīt, gan gaismas kvalitāte, gan kelvini (cik silta vai auksta tā ir).
Tāpēc šoreiz uzrakstīšu nedaudz par gaismu un kā tā patiešām var fotogrāfijās noņemt vismaz 5 gadus vai dažkārt pat vairāk (bez fotošopa), ja zina, kā ar to rīkoties. Un man kā sievietei tas ir svarīgi, es noteikti negribu izskatīties bildēs vecāka par saviem gadiem, un es ticu, ka arī tu ne. 

Mūsu mīļās grumbiņas. Manai sejai smieklu krunciņas sāka parādīties jau drīz pēc 20 gadu robežas, kas gluži vienkārši saistās ar manu sejas uzbūvi. Paldies tēta gēniem par šo. Štrunts ar viņām dzīvē, bet fotogrāfija visu izceļ, jo tad tev ir iespēja viņas pētīt mūžīgi. Vai zināji, ka tas, ko mēs redzam portretu fotogrāfijā nav grumbas? Patiesībā fotogrāfijā mēs redzam nevis grumbas, bet gan ēnas zem tām. Un atkarībā no tā, kāda ir gaisma un kā tā krīt, mēs tās redzam mazāk vai vairāk izteikti. 
Salīdzinājumam, tu noteikti zini, ka pusdienlaika saule veido tumšu ēnu, savukārt mākoņainā laikā, kad saules nav, savu ēnu neredzēsi. Kaut kas līdzīgs notiek arī uz sejas, tikai daudz mazākā mērogā. Tas ir, atkarībā no gaismas, grumbiņas var mest ēnas, kas tās uz tavas sejas izcels, un tās izskatīsies dziļākas nekā dzīvē, vai tieši otrādi, gaisma var aizpildīt tās un izskatīsies, ka to nemaz nav. Tādā veidā patiešām var noņemt vismaz 5 gadus, ja ne visus 10. Es šo paņēmienu izmantoju gan savos selfijos (jā, jā, arī man ir telefona selfiji), gan savos sieviešu portretos. 

Nav sliktas vai labas gaismas, viss ir atkarīgs no efekta, kādu ir vēlme panākt. Tāpēc ne visas fotogrāfijas gaismas shēmas derēs visos variantos, un tas attiecas gan uz mākslīgo, gan uz dabīgo apgaismojumu. Ir varianti, kad tieši otrādi, ir vajadzīgas dziļas ēnas. Šo efektu izmanto, piemēram, filmu plakātos, kur ir attēlots kāds filmu varonis – vīrietis cīnītājs. Mūsu prāts dziļās grumbas asociē ar vīrišķību, droši vien pateicoties masu medijiem, žurnāliem utt. Tad nu šeit kā reiz gaisma tiks izmantota tā, lai ēnu būtu vairāk. Diemžēl šo efektu dažreiz esmu redzējusi arī sieviešu portretos. Un, ja pavisam jaunām sievietēm tas izskatās labi, tad es nudien nebūtu priecīga, ja manis pašas bildēs būtu izteiktas grumbas. 

Kāda gaisma tad ir vajadzīga, lai mūsu skaistās sejas izskatītos jaunākas? Maiga un izkliedēta. Piemēram, šai bildei uz melnā fona gaisma krīt uz atstarotāja un patiesībā seju apgaismo atstarotājs, kas dod ļoti maigu gaismu un liek sejai izskatīties jaunavīgai. Savukārt otrajā bildē gaisma nāk no loga, kuru izkliedē dienas aizkari. Gaisma ir frontāla un ļoti labi aizpilda manas sīkās mīmikas krunciņas. Tieši šis variants būs labākais selfijiem telpās, vien skaties, lai caur aizkariem nekrīt tiešie saules stari. Savukārt, mana melnbaltā bilde ir fotografēta mākslīgā apgaismojumā, bet tas apgaismo nevis mani, bet sienu, kas atrodas tieši man pretī un siena izgaismo mani. Tas padara gaismu maigu un izkliedētu. Selfijiem vari meklēt gaišu sienu, uz kuras krīt gaisma. Nostājies pret šādu sienu ar seju un iegūsi lielisku gaismu un selfiju.

Ceru, ka palīdzēju kliedēt restorānu labierīcību mistiku un turpmāk tavi selfiji būs vēl labāki. 

Ja bija noderīgi, priecāšos, ja padalīsies ar to komentārā. Tas prasa vien dažas sekundes, bet manā dienā būs par kādu smaidu vairāk 🙂

Jana Land ir portretu fotogrāfs, kas palīdzēs tev radīt sievišķīgus un skaistus portretus, kuros tu izskatīsies neatvairāmi.