Kāpēc fotosesijās ar Jana Land ietilpst make-up un matu sakārtojums?

Manas fotosesijas vienmēr sākas ar make-up uzlikšanu un matu ieveidošanu. To veic profesionāls vizāžists. Tā ir daļa no mana pakalpojuma un to nodrošinu un sarunāju es. Man ik pa laikam jautā, kāpēc esmu izvēlējusies tieši šādu fotosesiju modeli, vai nevar uzlikt make-up pati, vai nevar tomēr bez make-up utt. Tāpēc šajā rakstā atbildēšu uz jautājumu, kāpēc un kā tas tev var palīdzēt piedzīvot pavisam citu fotosesijas pieredzi.

1. Fotosesija bez stesa
Fotosesija, manuprāt, ir kā SPA dvēselei, sevis lutināšana un laiska atpūta un izklaide vienlaikus. Tur nav vietas steigai, satraukumam un miljoniem darba uzdevumu tavā galvā (vai make-up meistare paspēs, vai viņai vajadzētu atgādināt, ko darīt, ja viņa kavē, ko darīt, ja meistare saslimusi utt.). Esmu droša, ka tā visa tev pietiek ikdienā. Tavs galvenais uzdevums ir atnākt un gluži vienkārši būt. Baudīt un ļauties. Ļauties apčubināšanai, ļauties fotosesijas procesa vadīšanai un vienkārši justies labi. 
Lai nerunātu tukšu, nolēmu pati izbaudīt uz savas ādas atšķirību un iejusties klienta lomā. Pieteicos fotosesijai, kur manis sapucēšana bija manis pašas rokās. Visu procesu sāku vēlāk kā vajadzēja, tas viss ievilkās, jo kaut kā tieši šoreiz nevarēju labi uzklāt ēnas, mati arī tai dienā nebija paklausīgi un kamēr tiku līdz fotosesijas vietai, tie izskatījās pavisam bēdīgi. Skrēju pa galvu, pa kaklu, lai pārāk nekavētu, un kad ierados, metāmies uzreiz fotografēties. Tajā dienā sapratu, ka šādu fotosesijas pieredzi atkārtot nevēlos. Un tas pastiprināja manu pārliecību par manis izvēlēto fotosesiju norisi. Saviem klientiem vēlos sniegt labāko. Lai tu būtu mierīga, lai tu šo pieredzi atcerētos ar smaidu un vēlētos atkārtot to arī turpmāk. 
Tas ir galvenais iemesls, kāpēc izvēlos, ka matu ieveidošana un make-up uzklāšana notiek fotosesijas norises vietā un kāpēc to organizēju es. 

2. Svarīgi, lai tu justos skaista
Ikdienas make-up jebkura no mums var uzklāt pati un izskatīties satriecoši labi. Tomēr fotosesijas make-up ir savas nianses. Es uzticos profesionālim. Es zinu, ka profesionālis noslēps to, kas jānoslēpj un izcels to, kas jāizceļ, izvēlēsies pareizo bāzi, pūderi un atbilstošas ēnas. 
Neskatoties uz augstāk minēto, vissvarīgākais ir tas, kā tu pati jūties ar uzklāto make-up. Un, ja tev šķiet, ka kaut kas ir jāmaina, tas noteikti ir jāsaka. Nesatraucies, es tevi iedrošināšu un mēs parūpēsimies, lai tu justos labi. Mēs tev neteiksim, ka ir labi tā, kā ir, ka bildēs tas izskatīsies mazāk intensīvi. Jo nevar būt nekas sliktāks kā nemitīgas domas fotosesijas laikā par to, ka tev nepatīk uzklātās ēnas vai lūpu krāsa šķiet par spilgtu. Ja jutīsies labi, tas tieši atspoguļosies tavās fotogrāfijās. 
3. Ja esi make-up speciāliste
Ja make-up uzklāšana citām sievietēm ir tava ikdiena, protams, tu ļoti labi zini, kas ir darāms. Tomēr šādā gadījumā iesaku izlasīt pirmo punktu. Tev noteikti ir kolēģes, kuru darbi tev patīk un kurām varētu sevi uzticēt, lai ļautos un izbaudītu šo dienu. Parasti strādāju ar pārbaudītiem speciālistiem, lai es būtu droša par rezultātu, tomēr izņēmuma gadījumā vari izvēlēties savu meistari. Galvenais ir ļauties sevis lutināšanai un atbrīvoties no saspringuma un kontroles sajūtas. 

4. Dabīgs make-up
Sievietēm, kuras nevēlas make-up piedāvāju uzlikt tā saucamo dabīgo make-up. Ar to lielākoties izlīdzina sejas ādu. Kamera ļoti jūtīgi uztver jabkādas krāsu pārejas. Lai arī dzīvē var nešķist, ka sejai nepieciešams likt jebko virsū, tad fotogrāfijās būs nedaudz cita aina. Dabīgais make-up tikai palīdzēs izcelt tavu skaistumu un sekmēs to, ka fotogrāfijās tu redzēsi to, kā tu izskaties dzīvē bez make-up.
5. Mati
Mati ir mana apsēstība. Patiesībā es teiktu, ka matu sakārtojums fotosesijā ir vēl svarīgāks par make-up. Uz mirkli iedomājies sievieti ar nevainojamu make-up, bet noplukušiem matiem. Manā galvā šīs divas lietas neiet kopā. Vislabāk jebkuru matu sakārtojumu izveidos profesionālis. Ja prasīsi man, es gandrīz vienmēr būšu par brīvām, plīvojošām cirtām, ja tev ir gari mati vai vienkārši lokas, ja tev ir īsāki mati. Tomēr šeit tev ir pavisam brīva izvēle, ja vien tā nav mākslinieciska fotosesija, kur noteiktam tēlam ir liela nozīme. 
6. Būt žurnāla vāka modelei
Es domāju, ka jebkura sieviete ir pelnījusi būt uz žurnāla vāka, ne tikai tās, kuras mēs tur redzam ikdienā. Mums katrai ir savs stāsts, savi dzīves sasniegumi, savi pārdzīvojumi un uzvaras. Es gribu tev ļaut izjust, kā ir būt uz žurnāla vāka (ne obligāti Cosmopolitan, kā būtu ar Forbes?). Kā ir būt modelei kaut uz vienu dienu. Kā tas ir būt apčubinātai, sapucētai, būt uzmanības centrā. Kad pēdējo reizi tu esi piedzīvojusi kaut ko tādu? Ļauj man izveidot žurnāla vāku ar tevi, iemūžināt tavu stāstu un parādīt tavu personību. 
7. Pašapziņas celšana
Es zinu, kā tas ir, kad pašapziņa kaut kur aizslīd vai varbūt tā nekad nav bijusi ar tevi līdzās. Lai kādas arī būtu tavas attiecības ar pašapziņu, tevis apčubināšana ar make-up un matu sakārtojumu būs kā viens mazs solītis pretī tam, lai jūs satuvinātos. Lai tu fotosesijā sevī ieraudzītu to sievieti, kas patiesībā vienmēr tevī mīt. 

Es ceru, ka šis raksts palīdzēja tev saprast, kāpēc esmu izvēlējusies strādāt ar vizāžistu savās fotosesijās. Mēs daudz ko aizmirstam, bet mēs neaizmirstam sajūtas, kādas mūs pārņem dažādās situācijās. Mans kā portretu fotogrāfa mērķis ir, lai tu, aizverot acis, atsauktu šīs sajūtas un tas tev dotu spēku darīt to, ko tu vēlies savā dzīvē. 

Gaidīšu uz individuālo fotosesiju, lai iemūžinātu tavu personību, tavu spēku un tavu skaistumu! 
Jana

Jana Land ir portretu fotogrāfs Rīgā, Latvijā, kas palīdz sievietēm ieraudzīt savu skaistumu un pacelt pašapziņu!